Vaše podpora

Z Start Zwentendorf
Přejít na: navigace, hledání

Pokud se chcete stát signatářem START ZWENTENDORF zde můžete připojit svůj podpis.

Výňatky z došlé pošty:

...asi by bylo rozumné ještě iniciovat vznik občanského sdružení severočeských otců, kteří, jsouce na zdraví neustále ohrožováni radioaktivním spadem z tepelných elektráren, by ve jménu zachování plodnosti a potažmo i zdraví svých dětí otravovali peticemi rakouské vládní orgány.


... Velice vám fandím. Ti rakouští aktivisté si asi neuvědomují, že ze štvaní národů proti sobě nejvíc profitují ruské tajné služby, kterým se to náramně hodí. Pokud by se střední Evropa dostala, nedej Bože, opět do ruské sféry vlivu, tak by se tu stavěly mnohem horší věci než Temelín. ...


... Za ty stranky o rakouske JE diky, uz jsem to rozsirila mezi kolegy u nas vc. SUJB a neodpustila jsem si to poslat nasim do Vidne (IAEA)...Uz mam z Vidne i odezvu - moc se jim to libi a bavi se ...


... Ta stranka vzbudila velky zaujem aj u nas v banke ;-) ...


... Pekne. Jeste muzete dat odkaz na tuto stranku nekam na stranky organizace stop temelin, treba do navstevni knihy, kdyz to nepujde nekam viditelneji. Potom by to ale asi chtelo texty take v nemcine. ...


... mini vytvorit spontanni a ucine sdruzeni za start rakouske jaderne elektrarny Zwentendorf, ktera svou necinnosti nici nase ceske zivotni prostredi.

Kazdy clen ci sympatizant si voli vlastni miru netecnosti ci militantnosti vuci odpurcum myslenek sdruzeni. Nasi partnerskou organizaci je rakouske sdruzeni Stop Temelin, protoze nam obema jde v zasade o stejnou vec.

Zablokovat hranice na protest proti tomu, ze protivna strana nechce akceptovat nase zasadni ekologicke pozadavky....


Start Zwentendorf je výborný nápad. Níže posílám námět mého kolegy z ČNS a připojuji svůj : Vypočítejte jim, kolik CO2 spálili díky tomu, že nahradily ten výkon v jádře uhlím.


Vážení kolegové, je to vtipná recese. Doporučuji, aby si hnutí START ZWENTENDORF stanovilo jako minimální požadavek na rakouskou vládu, že v Zwentendorfu zřídí alespoň oficiální pobočku Rakouského národního technického muzea, když už ho nespustí ! To by alespoň byl přínos pro studenty jaderných oborů na celé zeměkouli, neboť detailní prohlídka úplně smontované, ale přitom neradioaktivní jaderné elektrárny není nikde jinde na světě možná !


... --- ...

Jsem proti blokádě, protože to je omezování svobody druhých, avšak výzvu k osvobození se Rakušanů od nucleoalergie podporuji všemi dvaceti, co mi narostly. :o) הלט

RE: My, členové START ZWENTENDORF jsme proti blokádě také, blokáda je jen naoko, naším hlavním protestním nástrojem je protestní žranice. :-)

...---... Pak jsou všechny mé výhrady průřezově odblokovány... :o) הלט


Další reakce

Tři podnětné nápady:

1. Již výše uvedená protestní žranice by mohla mít formu nabídky nějakého nápoje, guláše nebo ovoce kolemjedoucím při protestních akcích - tedy každému kdo není sympatizantebm Stop Temelín. Tedy např. každému, kdo prohlásí, že nesympatizuje se stop Temelín, třebas i v průběhu blokády aktivistů Stop Temelín.

2. Navrhuji požadovat po Evropské Unii zavedení přísnějších limitů na emise radioaktiních spadů a zavedení daně z radioaktivního spadu (nebo zvýšení, pokud už nějaká je). Limity by se měly týkat především radioktivního spadu a ne radioaktivního odpadu, protože rozptýlený spad ohrožuje naše zdraví již teď, kdežto uskladněný odpad nikoliv. Navíc uskldněný odpad půjde nejspíše v budoucnu ještě zlikvidovat, kdežto rozptýlený spad nikoliv. Daň z radioaktivního spadu by se mohla nějak přerozdělovat občanům nebo nemocnicím v okolí uhelných elektráren podle naměřených hodnot radioaktivního spadu v daném místě nebo podle naměřených hodnot radioaktivního spadu, který vytváří daná elektrárna.

3. Dále navrhuji požadovat po České vládě a Europoslancích prosazení zavedení těchto limitů a daní pro všechny členské země EU na půdě Evropského parlamentu a při předsednictví České republiky Evropské unii (které se rychle blíží). Navíc tyto myšlenky by mohly oslovit i občany v dalších zemích EU (Německo, Polsko, ...) v okolí uhelných elektráren. Co třebas zřídit nějakou petici o těchto limitech a daních.


Sympatické sdružení. Rozhodně připojuju svůj podpis. Boj ekologických aktivistů proti jaderným elektrárnám je pro mě velkou záhadou a paradoxem. Je přeci nepopiratelný fakt, že atomová energie je alespoň v našich podmínkách, tím suverenně nejekologičtějším způsobem výroby energie, nejšetrnější k životnímu prostředí. Jestli mám volit mezi kouskem uranu a možností havárie, pravděpodobné asi jako útok mimozemšťanů, vs. nespočtem vagónů uhlí, extrémně nezdravým ovzduším a zdevastovanou krajinou (viz také vrcholky Orlických nebo Krušných hor), pak nevidím jediný důvod proč nevolit první možnost a pokud to někomu nepřijde zřejmé, není podle mě žádným ekologem. Přírodě bojem proti atomové energii mimořáně škodí. Evropská unie je dost tragikomická organizace, zkusit se tohle na ně může. A já si jdu dát banner na web a poslat odkaz na tyhle stránky kamarádům. Howgh Viky

...---...

Daň z radioaktivního spadu je dobrý nápad. Blesklo mi hlavou, že téměř ideální řešení energetického problému existuje už dnes. Žádné lapání fotonových skřítků a jejich nucené práce ve fotovoltaice, žádné větroplašení a biomasení, kdepak. Thoriový reaktor! Proč? Protože je bez odpadu. I pomatenci z Greenpeace by mohli říhat blahem. Zbývá zvědět drobnost: Kolik je na světě thoria a kdo drží zásoby?

הלט (http://vpravo.blog.cz)Reakce START ZWENTENDORF na reakce na START ZWENTENDORF

Především děkujeme za všechny reakce. K některým Vašim podnětům a návrhům se pokusíme vyjádřit, zejména k návrhům na další petice, zavádění limitů, rozdávání guláše a prosazování thoriových reaktorů. Pokusím se odpovědi shrnout do několika bodů. Především START ZWENTENDORF je hnutí, které požaduje okamžité nahození JE Zwentendorf, a to je vše. Z toho vyplývá že:

  • Nic nikomu nabízet nebudeme a už vůbec ne s podmínkou souhlasu s čímkoli. Jestli chce někdo guláš, ať si zajde do hospody. Protestní žranice je protestem individuálním a tudíž ať si každý protestuje vlastními delikatesami (vhodné jsou ústřice, jahody, šampaňské a francouzské sýry a tak).
  • Postoje EU nebudeme nijak hodnotit. Postoj START ZWENTENDORF k EU je, že bereme na vědomí existenci EU, pokud EU bude brát na vědomí existenci naši.
  • Prosazování limitů na cokoliv není v agendě START ZWENTENDORF.
  • START ZWENTENDORF není dostatečně kompetentní v oblasti thoriových reaktorů, větrných elektráren nebo fotovoltaiky. Můžeme vzít na vědomí existenci těchto technologií, ale to je asi tak všechno.
  • START ZWENTENDORF také bere na vědomí existenci Greenpeace a dalších hnutí. Neznáme přesně požadavky těchto hnutí, natož motivy a argumenty jejich členů, ani je nehodláme zkoumat. Naší partnerskou organizací je STOP TEMELIN a s jejími požadavky na snížení radioaktivního rizika jsme v naprostém souladu.
  • START ZWENTENDORF není vůbec proti ničemu, START ZWENTENDORF je pro bezodkladné spuštění JE ZWENTENDORF.

V diskuzích k našemu hnutí se na inetu se často vyskytují názory jako "ukažme to těm Rakušákům". Musíme zdůraznit, že nic nikomu ukazovat nechceme a nebudeme. O Rakušanech si myslíme, že to jsou úplně stejní magoři jako my. Proto START ZWENTENDORF s Rakouskem a Rakušany sympatizuje a má je rádo. :-) --Vrecion 13:51, 10. 6. 2007 (CEST) ___________________________________________________________________________________________________________________________

...---...

Dnes o STARTu píší Hospodářské noviny....

הלט (http://vpravo.blog.cz) ___________________________________________________________________________________________________________________________